תואר בוגר

מחמח

 

 

 

צור קשר

נטע איצקוביץ'- עוזרת לענייני הוראה - תואר בוגר

netam@savion.huji.ac.il

טל': 02-5494960

פקס: 02-5881725

 

תואר בוגר

 

בשנה"ל תשע"ז נפתחה במכון לקרימינולוגיה תכנית לימודים לבוגר. התכנית נותנת מענה לביקוש הרב להשכלה הגבוהה בתחום הקרימינולוגיה ועומדת בסטנדרטים האקדמיים הגבוהים ביותר.

תכנית הלימודים מעניקה לסטודנטים היכרות עם העשייה האקדמית בתחום הקרימינולוגיה וידע כיצד לתרגם ממצאי מחקרים לעשייה יעילה והוגנת יותר בשטח, כזו שמפיקה את המרב מהמשאבים הציבוריים המוגבלים שעומדים לרשות מערכת אכיפת החוק. התכנית נותנת מענה לשאלות רבות העוסקות בפשיעה, הבנת הגורמים לפשיעה, ודרכי ההתמודדות עם פשיעה.

התכנית, המציגה את ההתפתחויות החדשניות ביותר בתחום הקרימינולוגיה, כוללת עיסוק בקשת רחבה של תחומים קרימינולוגיים כגון: עבריינות, קורבנות,  נשים ופשיעה, תגובת המערכות החברתיות לעבריינות, משפט וחברה, קרימינולוגיה ניסויית, יעילות תכניות לשיקום עבריינים, פשעי צווארון לבן, פשיעה ומקום ושיטור ב"נקודות חמות", שיטור טרור, יחסי משטרה-קהילה, לגיטימיות המשטרה, מערכות כליאה, מדע פורנזי, זיהויי פלילי ועוד.

 

מטרת התכנית היא לחשוף סטודנטים/ות למגוון נושאים תיאורטיים, מחקריים ומעשיים הקשורים לפשיעה. מטרה נוספת היא לקרב את העובדים/ות בתחום הרחב של מערכת אכיפת החוק לעשייה האקדמית בתחום הקרימינולוגיה ולהעשיר אותם בידע וביכולת לתרגם ממצאי מחקרים לעשייה יעילה והוגנת יותר בשטח, כזו שמפיקה את המרב מהמשאבים הציבוריים שעומדים לרשות מערכת אכיפת החוק.

התכנית שואפת לבנות בסיס לחוקרים קרימינולוגים מצטיינים ולספק להם ידע וכלים לפיתוח מחקר קרימינולוגי בסטנדרטים בין-לאומיים.

המכון לקרימינולוגיה פועל להעשיר הן סטודנטים/ות המתעניינים/ות בתחום והן עובדים/ות בתחום הרחב של מערכת אכיפת החוק - בידע מתקדם ועדכני, ולחשוף ולקרב אותם להתפתחויות החדשניות ביותר בקרימינולוגיה.

 

למה קרימינולוגיה?

מדע הקרימינולוגיה התעצב בשנים האחרונות כשדה מחקר רב-תחומי (אינטרדיסציפלינרי) עתיר ידע, המשיק לתחומים שונים כמו משפטים, מדעי החברה, חינוך, מדעי הרוח, מדעי הטבע, עבודה סוציאלית ואחרים. רב-תחומיות זו מחייבת הכרות יסודית ומעמיקה של נושאים רבים ושיטות מחקר מורכבות וחדשות.

זו הזדמנות ללמוד תחום מרתק שיש לו נגיעה בחיי היום יום של כל בני האדם החיים בחברות שונות ברחבי העולם.  זו גם הזדמנות להבין מה עומד מאחורי מקרים הקורים מסביבנו וכאלו המסוקרים בתקשורת, אירועים שלמעשה משפיעים על כולנו.

המכון לקרימינולוגיה נמנה עם טובי המוסדות לקרימינולוגיה בעולם. חוקריו נמצאים בקדמת המחקר המקומי והבין-לאומי, והוא נושא את דגל המצוינות האקדמית של האוניברסיטה העברית.

יחד עם סגל המורים במכון מלמדים גם מורים מן החוץ, מומחים בתחומם, וביניהם גם אנשי שטח בעלי תפקידים בכירים, הבאים לחזק את מערך ההוראה ולקרב את תלמידי המכון לנעשה בשטח.

אז אם אתם מעוניינים בלמידה איכותית המדגישה את הקשר בין העולם התיאורטי לעולם המעשי, אם אתם מעוניינים לדעת מה נעשה גם בארץ וגם בעולם בתחום זה, ואם אתם מעוניינים ללמוד עם טובי המרצים בתחום – מקומכם אתנו!

 

* הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.